piątek, 11 września 2009

Binio Bill powraca!


Oficjalne info:
3 października podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi będzie miała miejsce premiera komiksu „Binio Bill i Szalony Heronimo”, który jest pierwszą publikacją nowej oficyny „BB Team” założonej specjalnie dla upamiętnienia twórczości Jerzego Wróblewskiego, legendy polskiego komiksu.
„Binio Bill i Szalony Heronimo” to ciąg dalszy westernowych przygód bohatera znanego z komiksów drukowanych w „Świecie Młodych” oraz albumu „Skarb Pajutów”. Bohaterski szeryf Binio tym razem zmaga się z wodzem Apaczów Heronimo oraz pomaga uroczej rodaczce odnaleźć zaginionego ojca. Owiany legendą komiks, uznawany do tej pory za niedokończony, został po latach odnaleziony w archiwach rodziny Wróblewskiego i po niezbędnej obróbce graficznej i korekcie językowej scenariusza wszystkie 48 plansz zostanie wydanych w formie unikatowego albumu.
Od siebie:
Klasyk klasyków zagości niedługo na mojej półeczce. Ogromnie się cieszę, że BB Team ruszyło temat mojej ulubionej komiksowej serii westernowej. Cudna grzywka Binio Billa, klasyczne panny z lat 50-tych, stary Dan i pstrągi, jednym słowem - czad! Mam nadzieję, że cała akcja będzie marketingowo opłacalna i doczekam się wydania zbiorczego z podkową Cyklona w wersji dla kolekcjonerów. A może by tak jakiś wspólny rysowniczy tribute to J.W.? Życzę oficynie BB powodzenia. Po stały monitoring + więcej informacji odsyłam na stronę Andrzeja, który jest jednym z autorów przedsięwzięcia.

2 komentarze:

  1. Macieju, w imieniu BB Team dziękuję za tego posta. Bardzo bym chciał, abyśmy mieli okazję do narysowania trybutów. To byłaby świetna zabawa. Będę podnosił tę kwestię na zebraniach organizacyjnych:-)
    Pomysł z podkową jest genialny!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ważne, że w końcu udało się obudzić blog Simsona z hibernacji. Gratuluję, Endrju, dobra robota!

    OdpowiedzUsuń